W zakładce plany zajęć znajduje się informacja na temat terminu kursu oraz aktualnego statusu zajęć: trwa nabór / dołącz / kurs zamknięty

Zapisy przyjmujemy drogą mailową: lapasion@lapasion.pl, bądź telefoniczną tel: + 48 501 503 135.

Prowadzenie zajęć
Ewa Lebiedzińska – Haber

Program kursu tańca klasycznego 
Zajęcia realizują autorski program, który powstał w oparciu o moje doświadczenia wyniesione z nauki w szkole baletowej oraz zdobyte w trakcie pracy zawodowej w charakterze tancerki scenicznej i kilkunastoletniej pracy z tancerzami amatorskimi. Bardzo duży nacisk kładę  na odpowiednie przygotowanie ciała. Brak takiego przygotowania u osób rozpoczynających swoją przygodę z tańcem klasycznym stanowi jedną z największych trudności. W większości przypadków uniemożliwia im prawidłowe wykonywanie ćwiczeń, robienie postępów, a nawet może stać się źródłem kontuzji.

I tak,  zwłaszcza na początkowym etapie edukacji, kluczowym jest:

  • wzmocnienie wszystkich grup mięśni, które u osób debiutujących na sali baletowej nie są przystosowane do specyficznej pracy, jakiej wymaga taniec klasyczny;
  • kondycja;
  • wypracowanie odpowiedniej postawy;
  • poczucie rytmu;
  • rozciągnięcie;
  • praca nad balansem, koordynacją i relacją pomiędzy poszczególnymi partami ciała;
  • panowanie nad ciałem jako całością, a jednocześnie dbałość o szczegół – celem wypracowania odpowiedniego aparatu, jaki może posłużyć tancerzowi do dalszego rozwoju.

W miarę postępu grupy,  wprowadzane są  elementy oraz terminologia tańca klasycznego – począwszy od odpowiedniego ustawienia nóg, stóp, rąk, dłoni i palców, a także linii w ciele, poprzez poszczególne pozy i pas (kroki) wraz z nazewnictwem, które na dalszym etapie łączone są w ćwiczenia, a skończywszy na choreografiach.

Naukę należy traktować jak proces, który u każdego z tancerzy postępuje w innym tempie. Dlatego też grupy podzielone są na poziomy:  początkujący, średniozaawansowany i zaawansowany, co stwarza możliwość dostosowania stopnia zaawansowania kursantów do programu zajęć.

Do zobaczenia na baletowej sali:)
Ewa Lebiedzińska – Haber

Terminy zajęć znajdziesz tutaj:

plan zajęć ON LINE 


STUDIO TAŃCA LA PASION,

GDANSK-ZASPA, ul. Pilotów 3, lok 50


Ceny karnetów:  cennik

Honorujemy karty Multisport Plus (dopłata 5 zł) orazFit Profit

Płatność za kurs należy przekazać na konto:

STUDIO TAŃCA LA PASION

SANTANDER BANK POLSKA SA  77 1090 1098 0000 0001 0077 6921

Dokonując wpłaty za zajęcia prosimy dostarczyć swoje adresy e-mail i numery telefonów oraz zaznaczyć, którego kursu dotyczy. Osoby, które nie przekażą swoich danych kontaktowych nie zostaną powiadomione o ewentualnych zmianach.
Płatności można też dokonać gotówką w recepcji: poniedziałek – czwartek g.17:00-20:30, tel. 58 676 52 76


Wygodny, dopasowany strój sportowy, na nogach baletki.


Skontaktuj się z nami  Kontakt

Ralph Lauren Online Store : http://www.traditionalart.co.uk| Cheap Polo Ralph Lauren UK Outlet Online