052Zapraszamy na zajęcia

Flamenco dla początkujących


Zapisy przyjmujemy drogą mailową: lapasion@lapasion.pl,  bądź telefonicznie:
+48 501 503 135

W zakładce plany zajęć znajduje się informacja na temat terminu zajęć oraz aktualnego statusu grup:
trwa nabór / dołącz / grupa zamknięta

Flamenco jest porywającym, ognistym i bogatym, poprzez stosowanie różnorodnych środków wyrazu,  tańcem solowym (poza sevillianą nie tańczy się go w parach)  Na lekcje zapraszamy  zarówno kobiety,  jak i mężczyzn:) Zajęcia na poziomie początkującym adresowane są do osób,  które nigdy nie tańczyły flamenco, tańczyły nie dłużej niż 3 miesiące albo miały długą przerwę.

WPROWADZENIE DO FLAMENCO obejmuje naukę podstawowych ruchów ramion (braceo) i dłoni (floreo), technikę stepu (zapateado), pracę nad ustawieniem i koordynacją ciała (cuerpo), obroty (vueltas), palmas i teorię flamenco. Wszystkie te elementy służą komponowaniu choreografii oraz poszukiwaniu własnego wyrazu artystycznego i sposobu komunikowania emocji.

SEVILLIANAS (czyt. sewiljana)
Styl wywodzący się z sewilskiego folkloru.
W Andaluzji zwyczajowo naukę flamenco rozpoczyna się właśnie od sevilliany, co poprawia izolację poszczególnych elementów ciała, wprowadza do rytmów 6- tkowych, jednocześnie dając możliwość stosunkowo szybkiego poznania układu,  w powszechnej świadomości najbardziej identyfikowanego z flamenco. Dzięki choreografii o stałej strukturze, wykonywanej na fiestach, feriach a nawet w dyskotekach a  tańczonej w parach ( parę stanowić mogą również dwie kobiety),  sevillianę tańczyć można nie tylko w Hiszpanii ale na całym  świecie.

Po opanowaniu podstawowego układu sevillianas wykorzystuje się często do nauki tańca z rekwizytami: wachlarz, kastaniety, manton.


STUDIO TAŃCA LA PASION,

GDANSK-ZASPA, ul. Pilotów 3, lok 50


Ceny karnetów:  cennik Honorujemy karty Multisport Plus (dopłata 5 zł)  Fit Profit oraz OKSystem

Płatność za kurs należy przekazać na konto:

STUDIO TAŃCA LA PASION

SANTANDER BANK POLSKA SA   77 1090 1098 0000 0001 0077 6921

Dokonując wpłaty za zajęcia prosimy dostarczyć swoje adresy e-mail i numery telefonów oraz zaznaczyć, którego kursu dotyczy. Osoby, które nie przekażą swoich danych kontaktowych nie zostaną powiadomione o ewentualnych zmianach.

Płatności można też dokonać gotówką w recepcji od poniedziałku do czwartku w godz.17:00-20:30, tel. 58 761 81 89


Flamenco tańczymy w pantoflach na obcasie (3-6 cm), które dobrze trzymają się stopy. Wykluczone jest obuwie sportowe, sandałki oraz klapki. Dla kobiet wskazana jest szeroka, długa spódnica, która stanowi we flamenco rodzaj rekwizytu. W ciągu pierwszych kilku zajęć ćwiczyć można w wygodnych spodniach.


Beata Jasnoch 501 50 31 35, 58 522 94 73    ( od pn do sb w godz. 10:00 – 17:00 )

Recepcja  od wtorku do czwartku w godz.17:00-20:30, tel. 58 761 81 89


 

Ralph Lauren Online Store : http://www.traditionalart.co.uk| Cheap Polo Ralph Lauren UK Outlet Online