Mikołaj Zabrocki

Kathaku uczę się od czterech lat m.in. w Centrum Kulturowym w Dundee. Podstawy poznałem u Shwety Jariwali w stylu Banaras Gharana.

W grupie tanecznej Dance Ihayami Edinburgh, u Nandini Manjunath nauczyłem się zaawansowanej techniki w stylu łączącym Jaipur i Lucknow gharana.
Niedawno zaprezentowałem swój własny program podczas sezonowego kontraktu. W grudniu miałem okazje uczyć się od Magdaleny Nernsee w Warszawie dzięki czemu lepiej zapoznałem się z kontekstem uczenia tańca indyjskiego w Polsce, oraz wróciłem po dalsze szlifowanie techniki do Ednburga z Dance Ihayami.

Odissi uczę się od trzech lat:
Styl poznałem na intensywnych letnich warsztatch w Nrityagram.
Następnie kontynuowałem trening poznanych technik, przy zdalnej konsultacji z poznanymi tam tancerzami. W kwietniu brałem udział w warsztatach z Sonali Mishrą w Londynie. W styczniu 2020 byłem w Indiach na jednym z największych festiwali Odissi Mukteswar i uzupełniałem mój trening prywatnymi lekcjami u uczennicy Nrityagram, Rukmini Dwivedi.

Opracowałem też w międzyczasie autorską choreografię, którą prezentowałem w Edynburgu i w Grecji

Warsztaty z Odissi prowadziłem w Szkocji Dundee Rep Theatre oraz w Edynburgu w ramach wymiany międzykulturowej.

Moje kompetencje instruktorskie obejmują też dyplom z tańca współczesnego HND ze Szkockiej Szkoły tańca współczesnego.

Zapraszam na unikalne warsztaty Klasycznego Tańca Indyjskiego