Tango argentyńskie

Tango Argentyńskie – taniec w parach, inspirowany muzyką, będącą brzmieniem emocji i południowego temperamentu. Opiera się on na naturalnym ruchu, wyraża gwałtowne uczucia oraz uwalnia bezpośrednie reakcje, jednocześnie przybierając wyrafinowaną formę.
Tango to intrygujący, zmysłowy, pełny niezwykłego czaru i wdzięku taniec, który zrodził się w atmosferze walk i konfliktów,  głębokich uczuć, namiętności oraz tęsknot i fascynacji.
W trakcie zajęć pary uczą się jak bez słów rozumieć siebie w tańcu. Partnerzy opanowują technikę prowadzenia partnerki w sposób klarowny, wykorzystując różne rozwiązania i figury  taneczne, a  partnerki dostosowując się do rytmu i pomysłowości partnera,  uwalniają własną indywidualność.

Przygotowanie do zajęć: swobodny strój, niekrępujący ruchów. Na nogach  dla panów wygodne obuwie sportowe,  dla pań do wyboru obuwie sportowe lub pantofle na niewielkim obcasie.

Tango Nuevo (tango nowoczesne) – taniec w parach
Nauka tanga argentyńskiego w nowoczesnym wydaniu, które jako styl tańca rozwinęło się pod koniec lat osiemdziesiątych w Buenos Aires. Charakteryzuje się wysoką dynamiką i improwizacją, łącząc tradycyjne tango z elementami tańca współczesnego i jazzu, w wyniku czego powstają ciekawe figury i połączenia, których autorami są najczęściej sami uczestnicy zajęć. Zajęcia szczególnie polecane dla osób szukających kreatywnych form ruchu w parze. Brak ustalonej choreografii powoduje, że każde zajęcia są inne i pozbawione rutyny. Muzyka na zajęciach to głównie utwory nurtu “electrotango”, łączącego klasyczne tango z muzyką house, jazz, czy hip-hop, którego najbardziej znanymi przedstawicielami są: Gotan Project, Bajofondo Tango Club, Otros Aires i in., a także utwory Astora Piazzolli.

Przygotowanie do zajęć: ubiór wygodny, niekrępujący ruchów, obuwie wygodne, na podeszwie umożliwiającej poślizg /lub dodatkowa para grubych skarpet.

Tango 60+  taniec w parach
Nauka tradycyjnego Tanga argentyńskiego oraz Milongi skierowana do osób dojrzałych. Tańczymy do klasycznej muzyki złotej ery tanga z lat 30-50 XXw. Nabyte umiejętności można wykorzystać na licznych milongach organizowanych w różnych klubach Trójmiasta

Przygotowanie do zajęć: wygodne obuwie, strój niekrępujący ruchów

Tango solo – zajęcia obejmujące elementy techniki tanga argentyńskiego: obroty, równowaga, ustawienie ciała, praca nóg. Przeznaczone zarówno dla osób, które nie mają partnera do tańca, jak i dla par.

Przygotowanie do zajęć: swobodny strój, niekrępujący ruchów. Na nogach  dla panów wygodne obuwie sportowe,  dla pań do wyboru obuwie sportowe lub pantofle na niewielkim obcasie.

Ralph Lauren Online Store : http://www.traditionalart.co.uk| Cheap Polo Ralph Lauren UK Outlet Online