Taniec brzucha dla kobiet w ciąży

Jesteś w ciąży i szukasz dla siebie alternatywnej formy ruchu?
Chcesz spędzić czas robiąc coś dobrego dla siebie i dla maleństwa?
Dołącz do nas 🙂

Zapraszamy na wyjątkowy program zajęć łączący zalety tańca orientalnego oraz specjalnie dobranych ćwiczeń przygotowujących kobiety do porodu.

Mało kto wie, że właśnie taniec brzucha – taniec orientalny jest wręcz wskazany w tym okresie życia! Narodził się kilka tysięcy lat temu na Bliskim Wschodzie, gdzie służył… celebracji bogini kobiecości, płodności i był niejednokrotnie wykorzystywany podczas porodu.
Podstawowe figury tańca brzucha zmniejszają ból pleców, pomagają „rozruszać” miednicę i mięśnie w rejonach, które będą musiały pracować w czasie porodu.
W czasie tańca poprawia się również przepływ krwi przez łożysko, dziecko jest lepiej dotlenione i szczęśliwsze (endorfiny!).

Oczywiście zajęcia takie są bardzo łagodne i delikatne, są spokojną gimnastyką, naturalną dla kobiecego ciała, mają raczej charakter relaksacyjno-medytacyjny i wyciszający. Taniec ćwiczony na tych zajęciach nie ma nic wspólnego ze skomplikowanymi choreografiami scenicznymi i intensywnymi ćwiczeniami na zajęciach otwartych dla wszystkich. Kobiety ciężarne mogą się zjednoczyć, dawać sobie nawzajem wsparcie, dzielić się doświadczeniami, obawami, troskami. Razem tworzą niezwykły, magiczny krąg, pełen kobiecej energii, siły i ciepła.

Spotkanie poprowadzi Lena Marczykowska certyfikowany trener gimnastyki dla kobiet w ciąży, wieloletnia instruktorka tańca brzucha oraz miłośniczka ludzi, natury i dobrej kawy 🙂

Jak się ubrać i co przynieść?
Wygodny strój, mata lub kocyk

UWAGA
W celu zapewniania komfortu oraz indywidualnego podejścia trenera do każdej z uczestniczących osób – liczba osób na zajęciach ograniczona.

Ralph Lauren Online Store : http://www.traditionalart.co.uk| Cheap Polo Ralph Lauren UK Outlet Online