Taniec brzucha

Taniec brzucha, znany również jako bellydance, taniec orientalny, taniec arabski.
Oryginalna jego nazwa to Raks Sharki
Jest to jeden z najstarszych kobiecych tańców świata, od wieków przekazywany w krajach arabskich z matki na córkę w prawie niezmienionej formie.
Taniec ten zarówno pełen zmysłowej kobiecości, jak i niewinnej, dziewczęcej kokieterii pozwala w subtelny sposób wyrazić całą gamę emocji i uwolnić kobiece ciała od krępujących je kulturowych ograniczeń.

Na płaszczyźnie fizycznej, U osób tańczących bellydance,poprawia się muskulatura
ciała, szczególnie w okolicach talii, brzucha i bioder. Uwalniane są napięcia w okolicach kręgosłupa, poprawia się krążenie krwii oraz funkcjonowanie narządów wewnętrznycb, stabilizuje i wydłuża oddech.

Na poziomie duchowym taniec ten pozwala na swobodny przepływ energii przez energetyczne centra, zwane czakrami, pomaga osiągnąć stan pełnej harmonii, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, poczucie własnej wartości oraz poprawić stan samoświadomości.
Dobra tancerka brzucha to zarówno kobieta świadoma swojej cielesności, jak i skromna kapłanka domowego ogniska
Jak się ubrać?
Trykotowa obcisła bluzeczka lub top albo staniczek, spodnie nie krępujące ruchów okolicy talii i bioder. Na biodrach przewiązana chusta. Taniec brzucha tańczymy w skarpetach lub miękkim obuwiu typu baletki.

Ralph Lauren Online Store : http://www.traditionalart.co.uk| Cheap Polo Ralph Lauren UK Outlet Online