Balet na pointach średni-technika

Balet na pointach średni-technika

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

 Balet na pointach średni – technika

Zapisz się

Balet na pointach, czyli specjalnych baletkach z twardymi czubkami, w których stopa ustawiona jest pionowo, a tancerka zdaje się tańczyć na samych opuszkach palców stóp, pokazuje całe piękno tańca klasycznego w czystej postaci. Ciało zdaje się unosić w powietrzu, ruchy są zwiewne, lekkie i eleganckie – aby to osiągnąć, konieczna jest ciężka i konsekwentna praca, którą wykonamy wspólnie.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Zajęcia przeznaczone dla osób tańczących taniec klasyczny przynajmniej od 2 lat i posiadających min. 6 miesięczne doświadczenie na pointach.

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), na nogach pointy.

12 osób