Balet początkujący CZ17:15

Balet początkujący CZ17:15

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Zajęcia Ewy podzielone są na dwie części.

Pierwsza z nich poświęcona jest pracy nad ciałem, tj. koncentracji na solidnym wzmocnieniu wszystkich grup mięśni, rozciąganiu, zwiększaniu elastyczności poszczególnych części ciała (w tym zakresów ruchu), wykręceniu, balansie i koordynacji. Dzięki temu tancerz ma możliwość systematycznie rozwijać poczucie kontroli nad swoim ciałem i samoświadomość, co sprzyja pełniejszemu rozumieniu mechanizmów pozwalających na efektywną pracę. Na tej części lekcji przydaje się mata do ćwiczeń

Druga część zajęć to ćwiczenia przy drążku i na środku sali skoncentrowane na technice tańca klasycznego (wraz z charakterystyczną dla niego terminologią) – stopniowo kształtujące umiejętności tancerza w tym zakresie – począwszy od pojedynczych póz, poprzez drobne kombinacje aż do choreografii, w których wybrani tancerze z większym stażem prezentują się w czasie corocznych występów organizowanych przez szkołę.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich kobiet i mężczyzn bez wcześniejszego doświadczenia w tańcu klasycznym

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób