Balet początkujący CZ17:15 lato 2024

Balet początkujący CZ17:15 lato 2024

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Zajęcia Ewy podzielone są na dwie części.

Pierwsza z nich poświęcona jest pracy nad ciałem, tj. koncentracji na solidnym wzmocnieniu wszystkich grup mięśni, rozciąganiu, zwiększaniu elastyczności poszczególnych części ciała (w tym zakresów ruchu), wykręceniu, balansie i koordynacji. Dzięki temu tancerz ma możliwość systematycznie rozwijać poczucie kontroli nad swoim ciałem i samoświadomość, co sprzyja pełniejszemu rozumieniu mechanizmów pozwalających na efektywną pracę. Na tej części lekcji przydaje się mata do ćwiczeń

Druga część zajęć to ćwiczenia przy drążku i na środku sali skoncentrowane na technice tańca klasycznego (wraz z charakterystyczną dla niego terminologią) – stopniowo kształtujące umiejętności tancerza w tym zakresie – począwszy od pojedynczych póz, poprzez drobne kombinacje aż do choreografii, w których wybrani tancerze z większym stażem prezentują się w czasie corocznych występów organizowanych przez szkołę.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich kobiet i mężczyzn bez wcześniejszego doświadczenia w tańcu klasycznym

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób