Balet początkujący Pt 20:30

Balet początkujący Pt 20:30

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet początkujący Pt 20:30

Zajęcia dla początkujących są niezwykle istotne – to tu wypracowujemy podstawy, na których zbudujemy całą swoją dalszą drogę w tańcu. Wysiłek włożony na tym etapie zaprocentuje umiejętnością tworzenia w tańcu magii. Zajęcia obejmują pracę nad poczuciem rytmu, wypracowanie odpowiedniej postawy, podstawy teoretyczne, a także ćwiczenia rozciągające, przy drążku, równoważne, ustawiania pozycji i przygotowania do skoków. 

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich, kobiet i mężczyzn. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w zakresie tańca klasycznego

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób