Balet początkujący PT18:20

Balet początkujący PT18:20

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet początkujący PT18:20

Zajęcia dla początkujących są niezwykle istotne – to tu wypracowujemy podstawy, na których zbudujemy całą swoją dalszą drogę w tańcu. Wysiłek włożony na tym etapie zaprocentuje umiejętnością tworzenia w tańcu magii. Zajęcia obejmują pracę nad poczuciem rytmu, wypracowanie odpowiedniej postawy, podstawy teoretyczne, a także ćwiczenia rozciągające, przy drążku, równoważne, ustawiania pozycji i przygotowania do skoków. 

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich.

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób