Balet poziom początkujący PN16:10 (start 8.01.2024)

Balet poziom początkujący PN16:10 (start 8.01.2024)

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

 

Flamenco poziom początkujący

„Ciało mówi to, czego słowa nie potrafią” –  Marta Graham

Kiedy pracuję, moje ciało jednoczy się z muzyką, ruch poddaje dźwiękom i w ten sposób rozwijam swoją kreatywność  i wyobraźnię.  Nie ma jednak tańca bez nauki. Dlatego na moich kursach nauczymy się poznawać swoje ciało, edukować je i trenować, aby móc wyrażać siebie w tańcu. Pomogą nam w tym takie narzędzia jak pilates, rozciąganie, wzmacnianie, które sukcesywnie pozwolą  przejść do elementów tańca klasycznego, neoklasycznego New Flow i lekcji współczesnych.

 

Sprawdzonym przeze mnie sposobem na  naukę tańca jest ciągłe podtrzymywanie ekscytacji, zaciekawienia  oraz dobra zabawa. Ta ostatnia wydaje mi się najważniejsza.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich, kobiet i mężczyzn.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w zakresie tańca klasycznego

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. 

12 osób