Balet średni CZ19:25 trwa nabór

Balet średni CZ19:25 trwa nabór

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet średni CZ19:25

Grupy poziomu średniego przeznaczone są dla tancerek i tancerzy, które/którzy opanowali już podstawy tańca klasycznego. Pracujemy nad wdziękiem, elegancją ruchów, harmonijnym, lekkim i wirującym ruchem ciała. Szlifujemy technikę, pracujemy nad rozciągnięciem wszystkich partii mięśni, ćwiczymy przy drążku, na środku sali  oraz leżąc na podłodze. Przygotowujemy małe formy choreograficzne.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Wymagane jest minimum dwuletnie doświadczenie w tańcu klasycznym.

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób