Balet średni CZ19:40

Balet średni CZ19:40

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Grupy poziomu średniego przeznaczone są dla tancerek i tancerzy, które/którzy opanowali już podstawy tańca klasycznego. Pracujemy nad wdziękiem, elegancją ruchów, harmonijnym, lekkim i wirującym ruchem ciała. Szlifujemy technikę, pracujemy nad rozciągnięciem wszystkich partii mięśni, ćwiczymy przy drążku, na środku sali  oraz leżąc na podłodze. Przygotowujemy małe formy choreograficzne.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Wymagane jest minimum dwuletnie doświadczenie w tańcu klasycznym.

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób