Balet ŚREDNI Wt 18:25 lato 2024

Balet ŚREDNI Wt 18:25 lato 2024

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza precyzji i dużej świadomości ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet średni Wt 18:20

Niezaprzeczalną prawdą jest, że taniec klasyczny opiera się o świetne przygotowanie fizyczne, godziny spędzone przy drążku czy na podłodze.  Ale to nie wszystko, bo warto sobie zadać pytanie na czym polega sztuka?

A sztuka, zdaniem Mikhaila  polega na treści nie tylko utworu ( jako przedmiotu) ale również treści wykonawcy (podmiotu).
Jako nauczyciel wychodzi z założenia, że balet jako sztuka, nie stawia akcentu na fizyczną sprawność, a na naszą zawartość osobistą.

Jego celem nie jest nauczanie techniki lecz rozwój osobowości, gustu, indywidualnego podejścia, niepowtarzalnego wykonania i prowadzenia w kierunku duchowego rozwoju. Jeśli odpowiada Ci takie spojrzenie dołącz do tej właśnie grupy.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich; kobiet i mężczyzn. Okolicznością sprzyjającą, zwłaszcza na począku jest ok 6 miesięczne wcześniejsze doświadczenie w zakresie tańca klasycznego. Jednak jeśli go nie masz, a odpowiada Ci filozofia Mikhaiła – dołącz

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób