Balet ŚREDNI Wt 18:25

Balet ŚREDNI Wt 18:25

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza precyzji i dużej świadomości ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet średni Wt 18:20

Niezaprzeczalną prawdą jest, że taniec klasyczny opiera się o świetne przygotowanie fizyczne, godziny spędzone przy drążku czy na podłodze.  Ale to nie wszystko, bo warto sobie zadać pytanie na czym polega sztuka?

A sztuka, zdaniem Mikhaila  polega na treści nie tylko utworu ( jako przedmiotu) ale również treści wykonawcy (podmiotu).
Jako nauczyciel wychodzi z założenia, że balet jako sztuka, nie stawia akcentu na fizyczną sprawność, a na naszą zawartość osobistą.

Jego celem nie jest nauczanie techniki lecz rozwój osobowości, gustu, indywidualnego podejścia, niepowtarzalnego wykonania i prowadzenia w kierunku duchowego rozwoju. Jeśli odpowiada Ci takie spojrzenie dołącz do tej właśnie grupy.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich; kobiet i mężczyzn. Okolicznością sprzyjającą, zwłaszcza na począku jest ok 6 miesięczne wcześniejsze doświadczenie w zakresie tańca klasycznego. Jednak jeśli go nie masz, a odpowiada Ci filozofia Mikhaiła – dołącz

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób