Balet wyższy początkujący CZW 20:30 lato 2024 (start 11 lipca)
  • Strona główna
  • Grupy
  • Balet wyższy początkujący CZW 20:30 lato 2024 (start 11 lipca)

Balet wyższy początkujący CZW 20:30 lato 2024 (start 11 lipca)

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet wyższy początkujący 

Na tych zajęciach doskonalimy dotychczas poznane umiejętności. Pracujemy nad postawą ciała, rozciągnięciem, równowagą. Rozwijamy je dalej i wzbogacamy o poznanie wszystkich pozycji baletowych rąk i nóg, ćwiczymy też przy drążku, na środku sali  oraz leżąc na podłodze. Przygotowujemy krótką, dostosowaną do poziomu grupy etiudę taneczną.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Wymagane jest minimum 6 miesięczne doświadczenie w tańcu klasycznym.

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. 

12 osób