Balet wyższy początkujący Pn 18:20

Balet wyższy początkujący Pn 18:20

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet wyższy początkujący

Masz już podstawy techniki baletu klasycznego i nieobca jest Ci terminologia używana w świecie tańca?  Na lekcjach Sandry i Jacopo  poziomu wyższy początkujący poszerzysz swój warsztat, budując solidny fundament do dalszego, tanecznego rozwoju jednocześnie dobrze się bawiąc.  Zajęcia te budują elastyczność, równowagę, postawę i sprawność.

 

Zajęcia prowadzone WYMIENNIE przez dwoje nauczycieli: JACOPO SEVERINI oraz SANDRĘ SPRINGHORN

Jacopo bardzo skupia się na technice i teoretycznym wyjaśnieniu by ruchy były precyzyjne. Prowadzi zajęcia w języku angielskim.

Sandra posługuje się językiem polskim, jest bardziej nastawiona na roztańczenie a do swoich zajęć włącza stretching i pilates by przygotować lepiej ciało do tanecznych wyzwań.

 

To nie wszystkie różnice: poniżej ich filozofia tańca. Dzięki dwojgu nauczycielom adepci ich zajęć mają zdywersyfikowany sposób pobierania swojej baletowej edukacji.

 

JACOPO: 

„Ciało mówi to, czego słowa nie potrafią” –  Marta Graham

Kiedy pracuję, moje ciało jednoczy się z muzyką, ruch poddaje dźwiękom i w ten sposób rozwijam swoją kreatywność  i wyobraźnię.  Nie ma jednak tańca bez nauki. Dlatego na moich kursach nauczymy się poznawać swoje ciało, edukować je i trenować, aby móc wyrażać siebie w tańcu. Pomogą nam w tym ćwiczenia przy drążku oraz wzmacnianie np przez pracę na środku sali,  które sukcesywnie pozwolą  opanowywać kolejne elementy tańca klasycznego, neoklasycznego New Flow i lekcji współczesnych.

Sprawdzonym przeze mnie sposobem na  naukę tańca jest ciągłe podtrzymywanie ekscytacji, zaciekawienia  oraz dobra zabawa. Ta ostatnia wydaje mi się najważniejsza  – pisze Jacopo.

Jacopo prowadzi lekcje w języku angielskim

 

SANDRA:

„Moim celem dostarczanie ludziom silnych doznań kulturalnych i estetycznych. W każdej sytuacji dbam o komfort relacji międzyludzkich.

Wychodząc z założenia,  że taniec klasyczny wymaga silnego, sprężystego ciała przykładam dużą wagę do stretchingu i pilatesu.

Czuję się reprezentantką młodego pokolenia tancerzy i moim celem jest posługiwanie się na lekcjach baletu nowoczesnymi środkami wyrazu”

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich kobiet i mężczyzn, tańczących balet minimum 1 rok. 

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. 

12 osób