Body balet open WT19:30

Body balet open WT19:30

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Body balet poziom open

Zajęcia przygotowują ciało do tańca – nie tylko klasycznego, ale praktycznie wszystkich technik tanecznych. Pracujemy nad rozciągnięciem, wzmocnieniem głównych partii mięśni, gibkością, równowagą. Dzięki ćwiczeniom ciało pracuje w tańcu lekko, zwinnie, a przy tym stabilnie i bezpiecznie. Bez dobrej techniki i silnego ciała niemożliwe jest osiągnięcie oczekiwanych efektów przy wykonywaniu choreografii

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Poziom open dla tancerzy różnych technik pragnących wzmocnić i rozciągnąć swoje ciało.

Dresy lub spodnie bawełniane, przewiewna trykotowa koszulka, na nogach skarpety, baletki, jazzówki. Prosimy o zabranie maty do ćwiczeń.

12 osób