FCBD®Style (ATS) z tamburynami, OPEN CZ17:15

FCBD®Style (ATS) z tamburynami, OPEN CZ17:15

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
14
Trenerzy

FCBD®Style (FatChanceBellyDance®Style)

Dawniej znana pod nazwą ATS® (American Tribal Style®), jest współczesną improwizacją grupową stworzoną przed trzydziestoma laty w San Francisco. Ruchy w tym tańcu bazują na belly dance, ale przejawiają też wpływy tańców indyjskich czy hiszpańskich.

Najważniejsza dla tego stylu jest wspólnota tańczących kobiet – w niej objawia się ich piękno, siła, celebracja kobiecości. Taniec ten nigdy nie jest wykonywany na podstawie ustalonej od początku do końca choreografii. To improwizacja, w której liderka za pomocą niewidocznych dla widza sygnałów prowadzi grupę poprzez swego rodzaju misterium.

Wrażenie tajemniczości i wyjątkowości budują także stroje: obszerne spódnice, pantalony, choli, bogato zdobione staniki, chusty i pasy z frędzlami i pomponami, duża ilość biżuterii i kwiatów we włosach, a także bindi na czole.

FCBD®Style rozwija ciało, wzmacnia mięśnie, ale przede wszystkim buduje poczucie siły, kobiecości, akceptacji i daje poczucie wspólnoty tańczących kobiet.

FCBD®Style (FatChanceBellyDance®Style) poziom OPEN

dawniej ATS® 

FCBD®Style Möön Dialect – dialekt z tamburynem

Podczas zajęć zatańczymy z samym księżycem i poznamy podstawowe kroki z tamburynem – pięknym rekwizytem, który nie tylko zmienia się w naszych rękach w symbol kobiecości, ale pozwala na zabawę muzyczną jak w przypadku sagatów.

Tamburyn to koszt około 100 złotych, ale można go na początku zastąpić drewnianym talerzem lub wyciąć z kartonu. Grupa open dla osob tańczących minimum pół roku.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla osób tańczących  FCBD®Style  min 3-6 miesięcy, znających podstawowe kombinacje. 

Baletki lub grube skarpetki, spodnie lub spódnica pozwalające się opuścić na biodra, chusta na biodra i koszulka odsłaniająca kawałek brzucha.

14 osób