Flamenco Bulerias WT19:45

Flamenco Bulerias WT19:45

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
8
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

 Flamenco Bulerias por fiesta

Bulerias jest spontaniczne i dynamiczne, tancerki podążają za wewnętrznym impulsem, w pełni wyrażają w nich siebie, a tańcząc w grupie, jednoczą się we wspólnym przeżywaniu tańca i poczuciu mocy. Te zajęcia to szaleństwo bulerias – fiestowej, improwizowanej formy tańca. Do gitary na żywo, śpiewu, palmasu (wyklaskiwanie rytmu), jaleo (okrzyki zagrzewające wykonawców) będziemy robić „dyskotekę flamenco”, poznawać zwrotki, marcajes i remates, a wszystko po to, aby czuć się swobodnie w tańcu improwizowanym w czasie fiest i na zakończenie koncertów w solowych występach w tzw. Fin de Fiesta.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla osób na różnym poziomie tańca flamenco znających podstawy stepu i rytm szóstkowy i dwunastkowy

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe jest wykluczone). Dla kobiet przydatna długa, szeroka spódnica.

8 osób