Flamenco – farruca CZ18:25 (od stycznia 2022)

Flamenco – farruca CZ18:25 (od stycznia 2022)

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
8
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

Start zajęć w listopadzie

Farruca, palo w rytmie na cztery, mające swoje korzenie w Galicji. Przez wiele lat tańczona była wyłącznie przez mężczyzn, oszczędna w formie, ale nacechowana ogromną mocą.
W naszej choreografii i interpretacji postaramy się nadać jej kobiecą, nieco bardziej miękką formę, zachowując przy tym męską energię. Nie zabraknie tanecznych subtelności jak i ognistych stepów. Będzie to dialog dwóch pierwiastków – męskiego i kobiecego.
  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Min 3-4 lata tańca.

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe wykluczone). Wygodny, treningowy strój. W stylu farruca dobrze sprawdzają się spodnie.

8 osób