Flamenco – kastaniety w tańcu PN19:20 trwa nabór

Flamenco – kastaniety w tańcu PN19:20 trwa nabór

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

 

Część zajęć poświęcamy technice gry na kastanietach, nauce i szlifowaniu podstawowych brzmień, wzmocnieniu palców. W pozostałej części będziemy wykorzystywać technikę już w ogniu tańca 🙂
Poćwiczymy krótsze i dłuższe sekwencje ruchów z kastanietami, z których później zbudujemy przyjemną choreografię. Nauczymy się jak łączyć płynne ruchy ciała nie tracąc brzmienia kastanietowych uderzeń.
  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Zajęcia dla osób tańczących flamenco minimum 2 lata. Umiejętność gry na kastanietach nie jest wymagana ale przydatna. Jeśli nie masz własnych kastanietów zawiadom nas – wypożyczymy na czas zajęć.

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe jest wykluczone). Dla kobiet przydatna długa, szeroka spódnica 

14 osób