Flamenco open – Cajon/Palmas

Flamenco open – Cajon/Palmas

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
8
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

Te zajęcia to praca z rytmiką i nad grupowym zgraniem. Wyładowujemy się, bębniąc, tupiąc i klaszcząc. Ćwiczymy grupowe słuchanie i synchronizację, zgranie w tworzeniu flamenco. Będzie okazja gry na cajonie oraz wyćwiczenia palmasu, aby lepiej poznawać rytmiczną warstwę różnych stylów flamenco. Nauczymy się akompaniamentu do podstawowych stylów flamenco tak, aby przy kolejnej fieście bez strachu zaakompaniować gitarzyście i tancerzom!

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla tancerzy, muzyków i osób, które zainteresowane są poznawaniem rytmów flamenco oraz podniesieniem umiejętności gry na cajonie (bez wymogu znajomości tańca flamenco)

Cajon (skrzynka perkusyjna) – w przypadku braku własnego instrumentu jest możliwość wypożyczenia w La Pasion.

8 osób