Flamenco poziom wyzszy początkujący Czw18:20

Flamenco poziom wyzszy początkujący Czw18:20

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
8
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

Flamenco poziom wyższy początkujący

Na zajęciach dla początkujących zaznajamiamy się podstawami tańca flamenco: ruchami ramion (braceo) i dłoni (floreo), techniką stepu (zapateado), pracujemy nad ustawieniem i koordynacją ciała (cuerpo), obrotami (vueltas), klaskaniem (palmas). Pomału zagłębiamy się w kulturę flamenco, chłoniemy siłę wyrazu tańca, sposób przekazywania emocji i przepływ energii. Z poznanych elementów komponujemy choreografię, by móc przekonać się, jak poprzez taniec wyrazić samych siebie.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Taniec solowy zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Zajęcia dla osób z minimum 6-12 miesięcznym doświadczeniem w tańcu flamenco

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe jest wykluczone). Dla kobiet przydatna długa, szeroka spódnica.

14 osób