Flamenco Rumba poziom 0-1 ŚR19:25 lato 2024

Flamenco Rumba poziom 0-1 ŚR19:25 lato 2024

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
8
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

Flamenco poziom początkujący i wyższy początkujący

Rumba Flamenca to palo muzyki flamenco , należące do grupy Cantes de Ida y Vuelta, czyli muzyki, która wywędrowała z Hiszpanii do krajów kultury latynoamerykańskiej, a następnie wzbogacona o tamtejsze gorące rytmy,  w nowej formie wróciła do Andaluzji.

Rumba – taniec zmysłowy, pozwala kobiecie wyrazić pełnię swojego wdzięku a jednocześnie łatwy rytmicznie i niewymagający stepowo. Daje on możliwość pracy nad koordynacją i izolacją oraz przyjemność poruszania się przy dźwiękach wpadającej w ucho i wprawiającej w dobry nastrój muzyki.

Styl flamenco idealny aby rozpocząć latem swoją przygodę z flamenco lub poszerzyć nieco wachlarz ruchowy jeśli się posiada już wcześniejsze doświadczenie

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Taniec solowy. Styl Rumba Flamenca skierowana jest do kobiet

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe jest wykluczone). Dla kobiet przydatna długa, szeroka spódnica.

14 osób