Flamenco Śpiew open Wt18:20

Flamenco Śpiew open Wt18:20

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
8
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

Flamenco open – śpiew

Interesujesz się kulturą flamenco? Śpiew jest jednym z najważniejszych elementów tej sztuki, prowadzącym w tańcu, który dla akompaniujących na gitarze stanowić może niemałe wyzwanie.
Jego różnorodność i bogactwo może być inspiracją dla każdego.  Nie musisz być tancerką/tancerzem, palmerą/palmero czy gitarzystą/gitarzystką aby cieszyć się tymi niezwykłymi  muzycznie a różnorodnymi w warstwie tekstowej pieśniami.
Poznawane utwory, wykonywane do akompaniamentu gitary osadzać będziemy w rytmie oraz w strukturze tańca flamenco.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Zajęcia szczególnie polecane tancerkom i tancerzom ale skierowane również do osób, które nie miały z flamenco wcześniej kontaktu. Doświadczenie śpiewu nie jest wymagane

Wygodny, zapewniający swobodną pracę przepony

8 osób