Flamenco ŚR19:25 Tapao por 4 z dwoma wachlarzami – poziom 2/3 lata tańca od października (trwa nabór)
  • Strona główna
  • Grupy
  • Flamenco ŚR19:25 Tapao por 4 z dwoma wachlarzami – poziom 2/3 lata tańca od października (trwa nabór)

Flamenco ŚR19:25 Tapao por 4 z dwoma wachlarzami – poziom 2/3 lata tańca od października (trwa nabór)

60

Minut

Poziom Zaawansowany
Limit miejsc
14
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytm, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

 Flamenco poziom 2-3 lata tańca – Tapao por 4 z dwoma wachlarzami

Zapisz się

Choreografia bazująca na  rytmie czwórkowym, zbudowana w oparciu o energetyzujące elementy ruchu i stepu.

Dodatkowym wyzwaniem będzie taniec z dwoma wachlarzami. Zwykle we flamenco wykorzystuje się jeden taki rekwizyt w prawej ręce. Tym razem podejmiemy wysiłek by uruchomić również nadgarstek lewej ręki. 

Niezbędne zatem dwa wachlarze o promieniu ok 27-32 cm. W przypadku braku własnych można będzie  je wypożyczyć odpłatnie  w La Pasion: 20 zł za miesiąc lub 60 zł za cały semestr od jednej sztuki.

Zalecamy jednak posiadanie własnych o tym samym rozmiarze i w tym samym kolorze. 

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla osób tańczących flamenco minimum 2 lata,  operujących wachlarzem.

Na zajęciach niezbędne  dwa wachlarze o promieniu ok 27-32 cm o tym samym rozmiarze i w tym samym kolorze. 

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe jest wykluczone), długa i szeroka spódnica.

14 osób