Flamenco tangos PN19:25 Tangos de Triana -2/3 lata tańca
  • Strona główna
  • Grupy
  • Flamenco tangos PN19:25 Tangos de Triana -2/3 lata tańca

Flamenco tangos PN19:25 Tangos de Triana -2/3 lata tańca

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
8
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

 Flamenco – Tangos de Triana poziom 2/3 lata tańca

Tangos de triana – zapraszam do wspólnej zabawy por tangos do jednego z ulubionych utworów wszytkich flamenkit 🙂
Nie będzie to kurs podstaw, nie dajmy się zwieść. Wyjątkowy charakter ruchu w tangosie jest jednym z trudniejszych do odnalezienia w sobie i oswojenia, i na tym będziemy się skupiać. Do tego mnóstwo pysznych, melodyjnych stepów, pełnych zadziornego klimatu zerwań. Stworzymy choreografię na średniozaawansowanym poziomie, która z pewnością przyniesie dużo zabawy oraz wyzwań 🙂 A wszystko do wspaniałego utworu Miguela Povedy.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla osób na średnim poziomie tańca flamenco, minimum 2-3 lata doświadczenia 

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe jest wykluczone). Dla kobiet przydatna długa, szeroka spódnica.

8 osób