Flamenco Technika i improwizacja Śr19:20

Flamenco Technika i improwizacja Śr19:20

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytm, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

Zajęcia dla tych co lubią się spocić i poczuć intensywną, zrównoważoną pracę całego ciała.

Nie można osiągnąć właściwej postawy, kontrolowanych obrotów, pięknej pracy rąk i efektownych stepów bez silnych mięśni brzucha, pośladków, ramion i nóg. Część zajęć to intensywne stepy, pracujemy nad ich szybkością i pięknym brzmieniem, wykonujemy różnorodne obroty.

Będziemy uczyć się improwizacji  opierając na różnych palos flamenco (stylach), wykorzystując umiejętności technicznie w krótkich sekwencjach w charakterze stylów na 12, na 5, na 6 i na 4. Co dwa tygodnie zmienimy palos.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla osób tańczących flamenco minimum 1 rok. 

Specjalizowane buty do flamenco. Wygodny strój treningowy. Dla kobiet przydatna długa,  szeroka spódnica.

 14 osób