Flamenco Zambra z kastanietami – TRWA NABÓR

Flamenco Zambra z kastanietami – TRWA NABÓR

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
12
Trenerzy

Flamenco to nie tylko taniec – to kultura, muzyka, śpiew, sposób na wyrażenie samego siebie i relacji z drugim człowiekiem. Muzyka, często wykonywana na żywo, pełna ozdobników, tęskna, trafiająca wprost w serce, zdaje się przepływać przez tancerzy od ich stóp po opuszki palców. Stopy wybijają rytym, ciało pulsuje, biodra falują, ręce wznoszą, dłonie zaś rozwijają niczym pąki kwiatów. To styl pełen emocji, sięgający w głąb duszy tancerek i tancerzy, niekiedy wydobywa z nich dawno ukrywane niepokój, żal, gniew i miłość. Twarze tancerzy uwodzą, odkrywają prawdę, ich mimika uzupełnia ruch ciała. W tańcu mężczyzn wybrzmiewa duma i siła, kobiety zaś wydobywają z siebie swoją subtelność, w niezwykły sposób łącząc ją z mocą swojej kobiecości. Flamenco pielęgnuje formy tradycyjne ale nadąża też za współczesnymi nurtami sztuki a każdy występ jest niepowtarzalny, dzięki sile charakteru, osobowości i własnym przeżyciom tańczących. Uwagę zwracają stroje – dla tancerzy proste i podkreślające męską sylwetkę, dla tancerek natomiast w zależności od stylu flamenco oszczędne w formie lub pełne falban, szerokie spódnice, zwiewne chusty, wachlarze, kastaniety. Flamenco wciąż jest żywym, ulicznym stylem tanecznym, wpisanym na stałe w koloryt Andaluzji.

Flamenco Zambra z kastanietami

Zapisz się

Zambra – niezwykle zmysłowy styl w compasie na 4, kojarzący się z wolniejszym tangosem lub tientosem. O wyraźnie arabskim charakterze słyszalnym w specyficznych skalach muzycznych oraz instrumentarium. „Cygańskie” ruchy ramion, taniec blisko ziemi, zaloty i nagłe rytmiczne zwroty – oto charakter Zambry. 

Pierwsza część zajęć obejmować będzie podstawy techniki gry na kastanietach (od zera), w drugiej części będziemy budować choreografię do pięknego utworu śpiewanego przez Mayte Martin.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla osób tańczących flamenco minimum 2-3 lata. Posiadanie własnych kastanietów mile widziane – jednak na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia kastanietów na czas zajęć.

Pantofle na niewielkim obcasie, najlepiej ok 3-7 cm, dobrze trzymające się stopy (obuwie sportowe jest wykluczone).

12 osób