Improwizacja taneczna – poziom początkujący ŚR18:20 lato 2024 (trwa nabór)
  • Strona główna
  • Grupy
  • Improwizacja taneczna – poziom początkujący ŚR18:20 lato 2024 (trwa nabór)

Improwizacja taneczna – poziom początkujący ŚR18:20 lato 2024 (trwa nabór)

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Improwizacja to działanie w tańcu, które nie opiera się na ustalonym uprzednio planie. Może stanowić dziedzinę poszukiwań twórczych, niekiedy jest swoistym aktem poddania się muzyce lub odczuwanym dzięki niej wewnętrznym impulsom. Wymaga od tańczących bycia w tu i teraz, pełnego skupienia na bieżącej chwili i wykonywanej czynności.

Improwizacja taneczna korzysta z elementów tańca klasycznego, współczesnego, jazzu ale może inspirować się również  tańcami etnicznymi czy stylizowanymi na folklor. Możemy tu mówić o ruchu dowolnym lub ruchu częściowo ograniczonym ze względu na zastane okoliczności

IMPROWIZACJA TANECZNA

Każdy z nas jest unikatowym artystą. Nie ma znaczenia czy tańczysz 1 dzień czy 10 lat – nikt nie jest wstanie poruszać się tak jak TY.

Głównym celem zajęć będzie skupienie się na sobie jako artyście, zrozumieniu podanego w danym tygodniu tematu i staraniach przekazania tego w ruchu.

Jeśli jesteś gotowa/-y wyjść ze swojej skorupy komfortu w bezpiecznym miejscu gdzie wszyscy będą eksplorować razem z Tobą – te zajęcia są dla Ciebie.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Taniec solo, zarówno dla  kobiet  jak i mężczyzn.

Bez konieczności wcześniejszego doświadczenia

Wygodny strój sportowy (np. getry, bawełniane spodnie), przewiewna koszulka.

Najwygodniej ćwiczy się boso ale można  założyć baletki, jazzówki  lub skarpetki.

12 osób