Kathak początkujący

Kathak początkujący

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
8
Trenerzy

To cała grupa tańców rytualnych wywodzących się z Indii. Każdy z nich jest unikatowy i składa się na niego odrębny, charakterystyczny dla niego zestaw gestów, ruchów i figur. W Indiach istnieją szkoły tego rytualnego tańca i uważa się, że został on stworzony przez boga – Shivę. Tańce te mają niepowtarzalną, charakterystyczną formę wyrazu – gesty, która potrafią opowiadać całe historie. To styl bardzo czarujący, błyskotliwy, emanujący radością, ciepłem i elegancją. Tańcom towarzyszy pobudzająca zmysły hinduska muzyka, często z wykorzystaniem tradycyjnych, hinduskich instrumentów

Kathak poziom początkujący

Zapisz się

Jego nazwa pochodzi od hinduskiego słowa „bajka” – i taki właśnie jest kathak – bajkowy. To taniec energiczny, mocno zrytmizowany, błyskotliwy i wirujący. Uroku temu stylowi dodają rytmiczne uderzenia stóp, na których tancerz nosi dzwonki. Na zajęciach dla początkujących wprowadzamy uczestników w tę bajkę krok po kroku.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich.

Strój wygodny, nie ograniczający ruchów. Najlepiej ćwiczyć boso ale ze względów higienicznych zalecamy taniec w baletkach, jazzówkach lub skarpetkach.

8 osób