Modern jazz open PN 17:00

Modern jazz open PN 17:00

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Już przy pierwszym zetknięciu się z tańcem jazzowym widać, jakiej niezwykłej precyzji ruchu wymaga i przede wszystkim to, jak bardzo jest ekspresyjny i mocny. Jego korzenie sięgają przełomu wieków XIX i XX, a wyrasta on z energii i ekspresji afrykańskich plemion, dlatego jest taki nieposkromiony i pulsujący, że niemal wprowadza w trans. To wymagająca technika, bazująca na uwalnianiu energii i ruchu w różnych miejscach ciała (policentryzm) oraz na izolacjach, czyli niezależnych ruchach różnych części ciała. Dzięki opanowaniu tych precyzyjnych technik ciało potrafi wyrazić wszystko – opowiedzieć historię, pokazać emocje, dotrzeć wprost do serca widza.

Modern jazz poziom open

Jazz w wersji modern jest najmłodszą odmianą tego stylu, a cieszy się ogromną popularnością. To sztuka kontrastów łącząca naturalny ruch ciała z techniką i pełną kontrolą nad ciałem. Podczas naszych zajęć uczymy się izolacji, koordynacji ruchów, pracujemy nad dynamiką i wyrażaniem ciałem emocji.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Zapraszamy osoby znające podstawy tańca jazzowego, klasycznego lub ćwiczących inne techniki, na różnych poziomach zaawansowania.

Trykotowa koszulka, wygodne, niekrępujące ruchów spodnie. Na nogach jazzówki, baletki albo skarpetki.

12 osób