Taniec brzucha OPEN WT18:25 lato 2024

Taniec brzucha OPEN WT18:25 lato 2024

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
14
Trenerzy

Belly dance to jeden z najstarszych kobiecych stylów tanecznych. Pochodzi z krajów arabskich, z Bliskiego Wschodu i jest bardzo osadzony właśnie w tej kulturze – zarówno pod względem filozofii, idei, ekspresji, jak i ruchów czy strojów. Opiera się przede wszystkim na izolacjach, czyli niezależnych ruchach różnych części ciała. Taniec ten pozwala subtelnie wyrażać całą gamę emocji dzięki swojemu różnorodnemu i dynamicznemu charakterowi. Uwalnia kobiece ciała od krępujących je kulturowych ograniczeń, dodaje kokieterii i jest bardzo efektowny. Rozwija też duchowość dzięki swobodnemu przepływowi energii, pomaga osiągnąć stan harmonii, daje poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele i zwiększa poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha poziom OPEN

Taniec brzucha to bogactwo rytmów i przeróżnych styli. Znajomość rytmów arabskich pozwala świadomie interpretować muzykę oraz wybierać odpowiednie ruchy i nastrój w naszym tańcu. Podczas tych zajęć poznamy najważniejsze i najpopularniejsze rytmy pojawiające się w muzyce arabskiej. Na każdych zajęciach nowa kombinacja do rytmów i muzyki w stylach takich jak megance, baladi, a także folklorów – saidi, haggalla czy khaleegy.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Grupa na poziomie OPEN pozwala połączyć osoby tańczące na różnych poziomach. |Wymagana jest znajomość podstaw belly dance, dla osób z minimum 12 miesięcznym doświadczeniem.

Na zajęcia warto ubrać się w trykotową, obcisłą bluzkę lub krótki top, spodnie niekrępujące ruchów okolicy talii i bioder. Na biodrach przewiązujemy chustę. Tańczymy w skarpetach lub miękkim obuwiu typu baletki. 

14 osób