Taniec brzucha początkujący Pn 17:15

Taniec brzucha początkujący Pn 17:15

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
8
Trenerzy

Belly dance to jeden z najstarszych kobiecych stylów tanecznych. Pochodzi z krajów arabskich, z Bliskiego Wschodu i jest bardzo osadzony właśnie w tej kulturze – zarówno pod względem filozofii, idei, ekspresji, jak i ruchów czy strojów. Opiera się przede wszystkim na izolacjach, czyli niezależnych ruchach różnych części ciała. Taniec ten pozwala subtelnie wyrażać całą gamę emocji dzięki swojemu różnorodnemu i dynamicznemu charakterowi. Uwalnia kobiece ciała od krępujących je kulturowych ograniczeń, dodaje kokieterii i jest bardzo efektowny. Rozwija też duchowość dzięki swobodnemu przepływowi energii, pomaga osiągnąć stan harmonii, daje poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele i zwiększa poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha poziom początkujący

Na zajęciach dla początkujących zapoznajemy się z techniką tańca brzucha od podstaw, uczymy własnych ciał, pokonujemy pierwszą nieśmiałość, sztywność, swoje własne ograniczenia i zaprzyjaźniamy się z własnymi ciałami. Uczymy się technik izolacji części ciała, niezbędnych w tańcu brzucha. Poznajemy radosną i kobiecą choreografię do popularnej muzyki arabskiej.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

 Dla wszystkich kobiet

Na zajęcia warto ubrać się w trykotową, obcisłą bluzkę lub krótki top, spodnie niekrępujące ruchów okolicy talii i bioder. Na biodrach przewiązujemy chustę. Tańczymy w skarpetach lub miękkim obuwiu typu baletki.

8 osób