Taniec brzucha średni WT18:25

Taniec brzucha średni WT18:25

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
14
Trenerzy

Belly dance to jeden z najstarszych kobiecych stylów tanecznych. Pochodzi z krajów arabskich, z Bliskiego Wschodu i jest bardzo osadzony właśnie w tej kulturze – zarówno pod względem filozofii, idei, ekspresji, jak i ruchów czy strojów. Opiera się przede wszystkim na izolacjach, czyli niezależnych ruchach różnych części ciała. Taniec ten pozwala subtelnie wyrażać całą gamę emocji dzięki swojemu różnorodnemu i dynamicznemu charakterowi. Uwalnia kobiece ciała od krępujących je kulturowych ograniczeń, dodaje kokieterii i jest bardzo efektowny. Rozwija też duchowość dzięki swobodnemu przepływowi energii, pomaga osiągnąć stan harmonii, daje poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele i zwiększa poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha poziom średni 

Melaya Leff/ Eskandarani – Kokieteryjny styl inspirowany folklorem. Kobiecy i żywiołowy, zabawny. Na zajeciach będzie potrzebna melaya – dość ciężka, prostokątna chusta. Nada się także duża prostokątna chusta, ewentualnie ciężki, duży woal.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Aby zapisać się na ten rodzaj zajęć wymagana jest co najmniej 2-letnie doświadczenie w belly dance i podstawowych figur tańca orientalnego, jak shimmy, camele, kółeczka.

Na zajęcia warto ubrać się w trykotową, obcisłą bluzkę lub krótki top, spodnie niekrępujące ruchów okolicy talii i bioder. Na biodrach przewiązujemy chustę. Tańczymy w skarpetach lub miękkim obuwiu typu baletki. 

14 osób