Taniec brzucha średni WT19:40

Taniec brzucha średni WT19:40

60

Minut

Poziom Średnio zaawansowany
Limit miejsc
14
Trenerzy

Belly dance to jeden z najstarszych kobiecych stylów tanecznych. Pochodzi z krajów arabskich, z Bliskiego Wschodu i jest bardzo osadzony właśnie w tej kulturze – zarówno pod względem filozofii, idei, ekspresji, jak i ruchów czy strojów. Opiera się przede wszystkim na izolacjach, czyli niezależnych ruchach różnych części ciała. Taniec ten pozwala subtelnie wyrażać całą gamę emocji dzięki swojemu różnorodnemu i dynamicznemu charakterowi. Uwalnia kobiece ciała od krępujących je kulturowych ograniczeń, dodaje kokieterii i jest bardzo efektowny. Rozwija też duchowość dzięki swobodnemu przepływowi energii, pomaga osiągnąć stan harmonii, daje poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele i zwiększa poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha poziom średni

Zapisz się

Podczas tych zajęć uczymy się choreografii w eleganckim stylu scenicznym, zwanym także klasyką konkursową – MEGANCE.  Różnorodny stylistycznie, zmienny nastrojowo utwór skomponowany specjalnie dla tancerek w idealny sposób oddaje charakter choreografii. Uczymy się wyrażać swoją kobiecość, zmysłowość, radość życia, dajemy wyraz swej energetyczności i kokieterii.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Aby zapisać się na ten rodzaj zajęć wymagana jest co najmniej 2-letnie doświadczenie w belly dance i podstawowych figur tańca orientalnego, jak shimmy, camele, kółeczka.

Na zajęcia warto ubrać się w trykotową, obcisłą bluzkę lub krótki top, spodnie niekrępujące ruchów okolicy talii i bioder. Na biodrach przewiązujemy chustę. Tańczymy w skarpetach lub miękkim obuwiu typu baletki. 

14 osób