Taniec brzucha wyższy początkujący Czw19:25

Taniec brzucha wyższy początkujący Czw19:25

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
16
Trenerzy

Belly dance to jeden z najstarszych kobiecych stylów tanecznych. Pochodzi z krajów arabskich, z Bliskiego Wschodu i jest bardzo osadzony właśnie w tej kulturze – zarówno pod względem filozofii, idei, ekspresji, jak i ruchów czy strojów. Opiera się przede wszystkim na izolacjach, czyli niezależnych ruchach różnych części ciała. Taniec ten pozwala subtelnie wyrażać całą gamę emocji dzięki swojemu różnorodnemu i dynamicznemu charakterowi. Uwalnia kobiece ciała od krępujących je kulturowych ograniczeń, dodaje kokieterii i jest bardzo efektowny. Rozwija też duchowość dzięki swobodnemu przepływowi energii, pomaga osiągnąć stan harmonii, daje poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele i zwiększa poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha poziom wyższy początkujący

Od kwietnia rozpoczynamy nową choreografię
Drum Solo – taniec do instrumentów perkusyjnych, pełen drżeń, izolacji i akcentów.

 

Taniec brzucha fantastycznie wpływa na pracę kręgosłupa, uelastycznia stawy, poszerza zakres    ruchu, poprawia krążenie, ma działanie antystresowe, polecany jest również kobietom w ciąży.
Na poziom wyższy początkujący zapraszamy panie, które mają za sobą już pewne doświadczenie w tańcu brzucha albo tańczyły jakiś  czas temu i pragną odświeżyć podstawowe umiejętności.

 

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich kobiet.

Na zajęcia warto ubrać się w trykotową, obcisłą bluzkę lub krótki top, spodnie niekrępujące ruchów okolicy talii i bioder. Na biodrach przewiązujemy chustę. Tańczymy w skarpetach lub miękkim obuwiu typu baletki.

16 osób