Taniec brzucha zaawansowany WT18:25

Taniec brzucha zaawansowany WT18:25

60

Minut

Poziom Profesjonalny
Limit miejsc
14
Trenerzy

Belly dance to jeden z najstarszych kobiecych stylów tanecznych. Pochodzi z krajów arabskich, z Bliskiego Wschodu i jest bardzo osadzony właśnie w tej kulturze – zarówno pod względem filozofii, idei, ekspresji, jak i ruchów czy strojów. Opiera się przede wszystkim na izolacjach, czyli niezależnych ruchach różnych części ciała. Taniec ten pozwala subtelnie wyrażać całą gamę emocji dzięki swojemu różnorodnemu i dynamicznemu charakterowi. Uwalnia kobiece ciała od krępujących je kulturowych ograniczeń, dodaje kokieterii i jest bardzo efektowny. Rozwija też duchowość dzięki swobodnemu przepływowi energii, pomaga osiągnąć stan harmonii, daje poczucie bezpieczeństwa we własnym ciele i zwiększa poczucie własnej wartości.

Taniec brzucha poziom zaanwansowany

Layering (nakładanie na siebie ruchów), izolacje, różne rodzaje shimmy, zaawansowana technika pracy bioder – kombinacje i ćwiczenia.

Od stycznia rozpocznie się budowanie choreografii.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Na zajęcia zapraszamy osoby z co najmniej 4-letnim doświadczeniem w tańcu brzucha i znajomością nie tylko podstawowych figur, ale też i wypracowanymi izolacjami.

Na zajęcia warto ubrać się w trykotową, obcisłą bluzkę lub krótki top, spodnie niekrępujące ruchów okolicy talii i bioder. Na biodrach przewiązujemy chustę. Tańczymy w skarpetach lub miękkim obuwiu typu baletki. 

14 osób