Taniec terapeutyczny

Taniec terapeutyczny

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
14
Trenerzy

Taniec jest sposobem osobistej ekspresji i doskonałym narzędziem samoregulacji zdrowia oraz akceptacji tego co jest, i jakie jest. Przy dźwiękach muzyki lub w muzyce ciszy, poprzez ciało, tu i teraz kontaktujesz się z emocjami, których być może łatwiej doświadczysz w tańcu niż wyrazisz słowami. Jest wiele metod i sposobów realizowania tańca terapeutycznego w praktyce. We wszystkich chodzi o nawiązanie połączenia z ciałem w ruchu, odczytanie płynących z niego sygnałów, akceptację części wcześniej nierozpoznanych i jeszcze niezintegrowanych.  Podążając za instrukcjami prowadzącej, wsłuchując w siebie, poprzez wspólną zabawę, odzwierciedlanie, uruchamianie wyobraźni, uwolnisz napięcia, osiągniesz dobrostan i znajdziesz się bliżej siebie.

Taniec terapeutyczny

Zapisz się

Niepowtarzalny charakter Twojego ruchu to ścieżka poszukiwania wewnętrznej harmonii. Wybierz się w podróż ku sobie! Złap chwilę wytchnienia od codzienności, zwiększ psychiczną elastyczność i podnieś odporność fizyczną.

Taniec terapeutyczny nie wymaga nauki kroków, techniki czy zapamiętywania choreografii. Prowadzi do uwalniającej swobody i wolności wyrazu.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla wszystkich poszukujących lepszego kontaktu z ciałem

Wygodny strój, który zapewni swobodę ruchu. Tańczymy boso, w skarpetkach,  baletkach lub balerinkach. W części relaksacyjnej przydatna mata do ćwiczeń.

 14 osób