Taniec współczesny OPEN CZ 19:25 lato 2024 (start 11 lipca)
  • Strona główna
  • Grupy
  • Taniec współczesny OPEN CZ 19:25 lato 2024 (start 11 lipca)

Taniec współczesny OPEN CZ 19:25 lato 2024 (start 11 lipca)

60

Minut

Poziom Początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec współczesny to bardzo niezwykły styl. Ma niemal sto lat, więc charakterystyczny dla niego brak zasad stał się już właściwie jego zasadniczą cechą. Tu najbardziej liczą się emocje, opowiadanie ruchem historii. Jest bardzo różnorodny, swobodny, a tancerz dysponuje nieograniczoną wolnością w kreowaniu ruchu – może korzystać z technik klasycznych, jazzu, akrobatyki. Taniec współczesny jest zmienny – raz liryczny, raz mocny i stanowczy, jest ciągłą walką z grawitacją, ale i każe z nią współpracować, wprowadzając mnóstwo elementów tańca nisko, na podłodze, niemal w jej objęciach. Ten styl to przygoda – wejście w bajkę ruchu sprzężonego z silnymi emocjami.

Taniec współczesny poziom OPEN

Zapisz się

Poziom OPEN skupia osoby o różnym przygotowaniu do tańca współczesnego, pozwala uzupełnić braki we wcześniejszej edukacji, wrócić do tańca po latach przerwy. Korzystamy z pewnego wypracowanego zasobu figur i ruchów poszerzając zakres umiejętności.  Na tych zajęciach skupiamy się na własnej interpretacji choreografii, na przepływie ruchu i energii, budujemy świadomość ciała, poszukujemy własnych środkach wyrazu i wzmacniamy ich siłę.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Dla osób na różnych poziomach zaawamspwamoa w tańcu współczesnym lub biegłych w technice klasycznej czy jazzowej które pragną poszerzyć swój warsztat taneczny.

Dres lub spodnie bawełniane, przewiewna trykotowa koszulka, na nogach skarpety, baletki, jazzówki lub obuwie typu sneakers.

12 osób