Jacopo Severini

Jacopo

Severini

Instruktor tańca klasycznego

 

Jacopo pochodzący z Włoch,  naukę tańca rozpoczął w wieku 9 lat, a  jako 13-latek kontynuował baletową edukację w Accademia Teatro alla Scala w Mediolanie. W wieku 18 lat ukończył Ukraińską Akademię Baletu, mając na swoim koncie mnóstwo przedstawień klasycznych, neoklasycznych i współczesnych.

Od września 2020 roku związany z Operą Bałtycką, obsadzany w ważnych rolach  w spektaklach „Kopciuszek”, „Giselle”, „Dziadek do orzechów ” , w grudniu 2022 roku zatańczył jako pierwszy solista w roli Bazylego w jednym z najsłynniejszych przedstawień „Don Quischotte”.
Ma za sobą pierwsze choreograficzne dokonania,  wystawiane na scenie Opery Bałtyckiej.

Pracowity i cierpliwy uważa, że nawet porażki są  punktem wyjścia do doskonalenia i osiągania zamierzonego celu, co stara się przekazać  na zajęciach.
Pełen entuzjazmu wciąż doskonali umiejętności i wiedzę, by z zapałem dzielić się nimi z uczestnikami, w każdym z nich zostawiając cząstkę siebie i czerpiąc inspirację ze świata ich doświadczeń.

Wysportowany, angażuje się w pełni w to co robi. Cechuje go otwartość przejawiająca się w  rozmowach o wszystkim, co skraca dystans i tworzy relację wykraczającą  poza profesjonalną

 

Lekcje z Jacopo prowadzone są w języku angielskim ale sporo rozumie po polsku więc pytania od uczestników mogą być zadawane w naszym rodzimym języku:))