Oksana Chuchupa

Oksana

Chuchupa

Instruktorka tańca klasycznego

Z tańcem związana od 7 roku życia, w szkole  artystycznej zgłębiała tajniki baletu, tańca ludowego i gimnastyki.  Jako nastolatka tańczyła w szkolnym zespole „Divotsvit” , który koncertował w Ukrainie oraz za granicą. Wstąpiła do Kaniowskiego Kolegium Kultury i Sztuki Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego,  gdzie przez pięć lat studiowała metodykę nauczania tańca klasycznego i ludowego. Cały czas aktywna scenicznie, z zespołem „Kanvichanka” święciła taneczne triumfy na  festiwalach  i konkursach w Ukrainie, Polsce i we Francji.

Kontuzja kręgosłupa,  która przerwała jej karierę taneczną skierowała ją ku terapii ciała i praktyce jogi. Za jej łagodnością kryje się silna, wytrwała osoba dlatego wciąż poszukiwała spełnienia w dziedzinie związanej z tańcem.

W 2017 r rozpoczęła pracę jako choreografka w szkole artystycznej. Posiada dwuletnie doświadczenie pracy w Czerkaskiej Szkole Specjalistycznej. W studiu Zdrowe Ciało prowadziła zajęcia rozciągania z elementami jogi dla pięknej i zdrowej postawy.  Oksana jest ciepłą osobą, emanuje  wewnętrznym  światłem co sprzyja pozytywnemu procesowi tanecznego rozwoju jej uczniów. Miłośniczka zwierząt włącza psa i kota, niczym członków rodziny do wspólnych zabaw ze swoimi  ukochanymi dziećmi.

Obecnie aby zdobyć samodzielność finansową i jak najszybciej poprawić jakość porozumiewania się,  z prawdziwą pasją uczy się języka polskiego.