Sandra Springhorn

Sandra

Springhorn

Instruktorka tańca klasycznego

 

Ucząc się w Szkole Baletowej w Gdańsku, próbowała swych sił na konkursowych scenach: zdobyła wyróżnienie na Konkursie Baletowym dla Młodych Tancerzy w Warszawie oraz dwa razy III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Tańca w Gdańsku.

Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po ukończeniu szkoły zaangażowana została do zespołu baletu Opery Bałtyckiej. Tańczyła role zespołowe oraz solistyczne w takich spektaklach jak: ,, Pinokio”, ,, Dziadek do Orzechów”, ,, Giselle”, ,,Don Kichot”, ,,Thais” i wielu innych.

Jej główną filozofią nauczania jest dostarczanie ludziom silnych doznań kulturalnych i estetycznych. Uczenie  tańca postrzega jako sposób na propagowanie kultury. Ciepła i zrównoważona  w każdej sytuacji dba o komfort relacji międzyludzkich.

Wychodząc z założenia,  że taniec klasyczny wymaga silnego, sprężystego ciała przykłada dużą wagę do stretchingu i pilatesu.

Jako reprezentantka młodego pokolenia tancerzy z prawdziwą pasją, przekazuje na lekcjach baletu ciekawe, nowoczesne środki wyrazu

Czas wolny spędza słuchając różnorodnej muzyki, oddając się też fotografii.

Sandra będzie prowadziła w sezonie 2023/2024 zajęcia wymiennie z Jacopo Severini. On w języku angielskim ona w języku polskim