Anita Singh

Anita

Singh

Instruktorka tańca Bollywood i Kathak

Absolwentka Indianistyki i Zarządzania w Turystyce na UJ. Pilotka wycieczek do Indii, tancerka klasycznych tańców indyjskich Bharatanatyam, Kathak, filmowego Bollywood, a także indyjskich tańców ludowych.

Klasycznego tańca Bharatanatyam uczyła się w dzieciństwie od Veeny Menon w Bombaju. Naukę kontynuowała w Polsce u Ewy Wardzały i w Indiach u Rajeshwari Hande, w końcu u guru Nirupamy Rajendry z Abhinava Dance Company w Bangalore, u której kontynuuje naukę stylu Bharatanritya – stylu opartego na starożytnym indyjskim traktacie teatralnym.

Anita uczyła się tańca Kathak u Jayanti Mukherjee w Kalkucie oraz później na warsztatach u wybitnych tancerzy indyjskich (Anuj Mishra, Shovana Narayan i Nirupama Rajendra) oraz polskich (Kinga Malec, Magdalena Niernsee i Artur Przybylski).

Współtworzy krakowską grupę Natyalaya. Prowadzi regularne kursy tańców indyjskich w Krakowie, organizuje występy i warsztaty z artystami z Indii, występuje solo oraz z grupą Natyalaya. Na swoim koncie ma udział w tworzeniu spektaklu 'Samsara’ – fuzji klasycznych tańców indyjskich i indyjskiej sztuki walki oraz 'Devadasi’, jej autorstwa. Na co dzień chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami i pasją podczas lekcji tańca bollywoodzkiego, tańca bharatanatyam i kathak.