S

tudio Tańca La Pasion to owoc życiowej pasji jego założycielki, tancerki flamenco, choreografki i instruktorki tańca Beaty Jasnoch. Szkoła powstała w 2003 roku, początkowo jako Studio Styl i  mieściła się w Sopocie,  w wyremontowanej własnymi siłami starej osiedlowej kotłowni na Przylesiu. W 2009 r La Pasion przeprowadziła się na gdańską Zaspę, do obecnej siedziby przy ul. Pilotów, w miejscu dobrze skomunikowanym, m.in. w pobliżu stacji SKM. Świetna lokalizacja to tylko drobny szczegół przy wszystkich zaletach tego ukochanego miejsca wielu kobiet.

Udało nam się tu – nam, czyli założycielce, instruktorom i kursantom – stworzyć miejsce, do którego kobiety w każdym wieku – od studentek po seniorki, czasem z towarzyszącymi im partnerami). Przychodzą po to, by w niezwykle przyjaznej, pełnej akceptacji i życzliwości atmosferze wytańczyć wszystkie swoje emocje, spędzić czas oddając się pasji i po prostu pobyć w gronie innych, podobnych im pasjonatek. Na zajęcia zapraszamy oczywiście również panów. Z wielką radością celebrujemy doroczne Koncerty Finałowe [link do galerii], którymi już kilka miesięcy wcześniej żyje cała nasza społeczność, ale jednocześnie nie biegniemy po nowe sukcesy i puchary – liczy się po prostu ten czas dla nas i radość tańca.

Naszym spotkaniom sprzyjają przyjazne, ciepłe wnętrza. Studio tworzą 3 niezależne, wyposażone w lustra sale, cztery szatnie i zaplecze sanitarne. Sala czerwona [link do galerii] wykorzystywana jest głównie do zajęć flamenco, tańca brzucha, ATS, Tribal Fusion i bachaty. Ściany są czerwone, a reszta utrzymana w szarościach. Podłoga przystosowana  jest do flamencowego tupania oraz tańca w butach na obcasie. Salę zdobią obrazy namalowane przez oddaną uczennicę La Pasion – Kamilę Cegiełka-Mendalka. Druga z sal – baletowa [link do galerii] –  wystrojona w róż, amarant i szarości, wyposażona w drążki i baletową podłogę zapewnia właściwe warunki dla baletu, tańca współczesnego i jazzowego. Trzecia z sal – nazywana małą, gdyż mniejsza jest od dwóch pozostałych {link do galerii], utrzymana jest w granatach i beli, ozdobiona namalowaną przez Kamilę Cegiełka-Mendalka przepiękną i zmysłową mandalą. Oczekujący na zajęcia mogą spędzić czas na rozmowach, zatapiając się w wygodnych kanapach i częstując bez ograniczeń herbatą, kawą, wodą.

Zapraszamy kobiety i mężczyzn, którzy, tak jak przed laty założycielka La Pasion, Beata Jasnoch, poszukują miejsca, gdzie mogą oddać się swojej pasji, oswajać ze swoim ciałem – jego możliwościami i ograniczeniami, spotkać z życzliwymi i ciekawymi ludźmi i wytańczyć siebie.