Joaquin Grilo

Joaquin

Grilo

Nauczyciel flamenco

 

JOAQUIN GRILO

pochodzący z Jerez de la Frontera jest jednym z najbardziej cenionych tancerzy i choreografów w swojej dziedzinie. W wieku piętnastu lat wyruszył w swoje pierwsze  tournée jako solista w przedstawieniu flamenco. Mając lat siedemnaście gościł już na scenach Queen Elizabeth Hall Theatre w Londynie i Reales Alcázares w Sewilli, występując dla osobistości królewskich Anglii i Hiszpanii. W późniejszych latach jego kariera teatralna nabrała ogromnego tempa; objął m.in posadę solisty w “Compañía Teatro Ballet Español w Madrycie.

 

W latach 1992 i 1993 stworzył własną produkcję „En el Candela”, której premiera odbyła się w Tajpej na Tajwanie. Poza niezliczonymi występami scenicznymi, brał udział w filmie Carlosa Saury „Flamenco” i przyjął zaproszenie od Vicente Amigo do wzięcia udziału w „De mi corazón al aire”. W latach 1994–1999 Joaquin Grilo był kluczowym tancerzem zespołu Paco de Lucíi, występując przed publicznością na całym świecie.

 

Wyliczenie wszystkich jego osiągnięć, prestiżowych nagród, występów i mnóstwa miejsc, w których zaprezentował swój talent  byłoby wyczerpującym zadaniem. Jego naprawdę imponującą biografię artystyczną można znaleźć na stronie https://www.flacoproducciones.com/. Po hiszpańsku, ale ten niewielki problem rozwiąże z powodzeniem Tłumacz Google:

Dziś pięćdziesięcioletni artysta pozostaje niezwykle aktywny na scenie i nadal pielęgnuje swoją kreatywność. Hojnie przekazuje własne doświadczenia i umiejętności przyszłym pokoleniom entuzjastów flamenco.

 

Joaquin Grilo napisał kiedyś: „Tańczyć możesz w jakimkolwiek miejscu. Także tylko w Twoim sercu…” Jednak bądźcie pewni, że na jego warsztatach zaprezentowane zostaną piękne, melodyjne kompozycje stepowe, z których słynie, zademonstruje panowanie nad rytmem i podzieli się wyjątkowymi rozwiązaniami choreograficznymi.

 

Jako niezwykle oddany nauczyciel Joaquín Grilo podchodzi do nauczania z pasją, niezależnie od poziomu umiejętności ucznia. Wymaga zaangażowania zarówno od siebie, jak i od swoich studentów, ceniąc tę cechę wyżej niż posiadane przez nich na wejściu umiejętności taneczne.

Niesamowicie komunikatywny, z pasją przekazuje na swoich lekcjach subtelności sztuki flamenco. Podejście dostosowuje do zróżnicowanego poziomu uczestników warsztatów. Joaquin Grilo, wulkan pozytywnej energii, pasji i siły, zapewnia każdemu uczestnikowi możliwość naładowania akumulatorów.