Balet wyższy początkujący CZ18:30

Balet wyższy początkujący CZ18:30

60

Minut

Poziom Wyższy początkujący
Limit miejsc
12
Trenerzy

Taniec klasyczny to oczywiście balet. Jest bazą dla wielu innych tańców, np. dla tańca jazzowego czy współczesnego, ale nie tylko. Wywodzi się z renesansowych tańców dworskich, stąd nazywany jest stylem elitarnym, królewskim. Taniec ten wymaga od tancerza perfekcji – ruchów i zespolenia z muzyką. Wymaga wielkiej pracy, ale odwdzięcza się niepowtarzalnym pięknem i wdziękiem. Nauka tańca klasycznego przynosi komplementarny trening wszystkich partii mięśni, koordynację ruchów, rozciągnięcie. Efektem tego jest wielka gracja ruchów, radość, świadomość tworzenia i uczestniczenia w klasycznym pięknie.

Balet wyższy początkujący CZ18:30 

Na tych zajęciach doskonalimy dotychczas poznane umiejętności. Pracujemy nad postawą ciała, rozciągnięciem, równowagą. Rozwijamy je dalej i wzbogacamy o poznanie wszystkich pozycji baletowych rąk i nóg, ćwiczymy też przy drążku, na środku sali  oraz leżąc na podłodze. Przygotowujemy krótką, dostosowaną do poziomu grupy etiudę taneczną.

  • Wymagania
  • Strój
  • Wielkość grupy

Wymagane jest minimum roczne doświadczenie w tańcu klasycznym.

Wygodny, dopasowany strój sportowy (np. getry, obcisłe bawełniane spodnie), przewiewna koszulka, na nogach baletki lub skarpetki. Przyda się też mata do ćwiczeń (zajęcia Ewy Lebiedzińskiej).

12 osób