Aktualności
  • Strona główna
06
lipiec
2024

Taniec moją ekspresją

Autor: Beata Jasnoch 0

Taniec jest dla mnie najbardziej spontanicznym , wpisanym w moje ciało sposobem ekspresji. Nim ja sama świadomie mogłam dokonać takiego wyboru, ono od dzieciństwa wiedziało jak ruchem narysować emocje, zneutralizować napięcia, Śpiewając mój głos wibrował wyrażając to, czego  nie  oddał ruch i nie umiałam wyrazić słowem.

 

Dorosłe życie:  założenie rodziny i  wybrana ścieżka zawodowa  na wiele lat odsunęły mnie od  pasji, pozostawiając jedynie przyjemność wielogodzinnych, nocnych sesji tanecznych na imprezowych parkietach.

 

Aż moment dużego kryzysu osobistego  instynktownie poprowadził  mnie do najlepiej mi znanej formy terapii –do tańca. Na zajęciach kursu kwalifikacyjnego Ministerstwa Kultury   przetańczyłam kilkaset godzin lecząc duszę po doświadczonych stratach i powoli odzyskując siły, by  po dwóch intensywnych latach nauki otrzymać certyfikat instruktorki tańca współczesnego. To wówczas  nastąpił mój pierwszy kontakt z flamenco, które na kolejne 23 lata uwiodło mnie  siłą, ekspresją i wielobarwnością.

 

Z miłości do tańca oraz doświadczenia mocy mojej wewnętrznej przemiany narodziło się Studio Tańca La Pasion (niegdyś Studio Styl), w którym tysiące kobiet, pod okiem wspaniałych nauczycielek i nauczycieli, miały i nadal mają  możliwość realizowania  tanecznej pasji w różnych technikach solowych.  Istnienie La Pasion przepełnia mnie dumą, jest moim osobistym, życiowym sukcesem. Szkoła obchodziła już swoje 21 urodziny i wiele wskazuje, że jeszcze przez długie  lata  będzie miejscem kobiecych spotkań w tańcu.

 

Po latach pracy jako nauczycielka, choreografka oraz tancerka flamenco poczułam nową inspirację, by kolejne osoby poprowadzić taneczną ścieżką ku zmianie . Aby ugruntować posiadane doświadczenie oraz poszerzyć i  uporządkować wiedzę kilka lat temu ukończyłam Roczny Kurs Terapii Tańcem i Analizy Ruchu prowadzony przez Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem Iba

 

Od wielu lat korzystam z psychoterapii, rozumiejąc ją jako metodę osobistego rozwoju i duchowej transformacji. Od sześciu lat jestem częścią  terapeutycznej grupy kobiet.  Codziennie praktykuję rytuały tybetańskie  i jogę kundalini. Medytuję w ruchu i z dźwiękiem, praktykuję świadomy oddech, pogłębiam kontakt z ciałem i doskonalę w odbieraniu płynących z niego sygnałów. Aktualnie szkolę się na kursie nauczycielskim  jogi kundalini

 

Uwielbiam zmianę i ruch, nie tylko ten fizyczny ale też doświadczany w sferze umysłu. Poszukuję nowych wyzwań jednocześnie dbając o regularny odpoczynek,  celebrowanie karmiących, codziennych rytuałów. Wsłuchana w wewnętrzny głos, czuję harmonię i obfitość.

 

Z serca życzę by ten stan był również Twoim udziałem

Beata